Kujawsko Pomorskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej

Aktualności
Wprowadzenie w tematykę psychosomatyki - holistyczne spojrzenie na człowieka 23.11.2019r.

Kujawsko-Pomorskie Koło PTPP zaprasza na nieodpłatne seminarium

Anny Stęplewskiej-Południak

pt.:

"WPROWADZENIE W TEMATYKĘ PSYCHOSOMATYKI - HOLISTYCZNE SPOJRZENIE NA CZŁOWIEKA"

Anna Stęplewska-Południak jest członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, certyfikowanym psychoterapeutą psychoanalitycznym, psychoterapeutą szkoleniowym. Od kilkunastu lat zajmuje się m.in. problematyką zaburzeń psychosomatycznych, bezpłodnością niewiadomego pochodzenia w gabinecie prywatnym i placówkach służby zdrowia.

 

Seminarium skierowane jest do osób praktykujących, psychoterapeutów różnych nurtów, studentów psychologii zainteresowanych problematyką psychosomatyki, somatyzacji.

Spotkanie realizowane będzie w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych w Bydgoszczy, ul. Gdańska5

w dniu 23.11.2019r. w godzinach 12:00-15:30

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.

Zapisy: telefoniczne po godz.19:00 - tel. 606 490 429

lub mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

ZAPRASZAMY

 
Transmisja wykładu Aliny Schellekes - 27.09.2019r.

Kujawsko-Pomorskie Koło PTPP będzie uczestniczyło w transmisji wykładu Pani Aliny Schellekes "The dread of falling and dissolving - further thougts" ("Lęk przed spadaniem i przed rozpłynięciem się - dalsze rozważania")

Alina Schellekes - jest specjalistką psychologii klinicznej, analityczką szkoleniową i superwizorką Izrealskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Uczy i superwizuje w Izrealskim Towarzystwie Psychoanalitycznym oraz w Programie Psychoterapii Sackler School of Medicine na Uniwersytecie w Tel Avivie, gdzie jest kierowniczką specjalizacji "Pierwotne stany umysłu", która dzięki jej inicjatywie została utworzona w 2007r.

W listopadzie 2018r. została wybrana na przewodniczącą The Frances Tustin Memorial Trust.

W 2006r. została uhonorowana Wyróżnieniem Phillys Meadow przyznawanym w Nowym Jorku za wybitne prace psychoanalityczne.

W listopadzie 2008r. w Los Angeles otrzymała 12 Międzynarodową Nagrodę im. F.Tustin za artykuł "Strach przed spadaniem i rozpuszczaniem".

Pracuje jako specjalistka psychologii klinicznej w Brill Mental Health Center w Ramat Chen w Tel Avivie oraz w prywatnej praktyce w Kirjat Ono.

Jej główne zainteresowania, widoczne w jej publikacjach oraz w nauczaniu, skupiają się na pierwotnych stanach umysłu, pustce istnienia, niereprezentowanych stanach umysłu, hipochondrii, stanach somatycznych, śnieniu na jawie, koncepcji podwójnego i nadmiarze terapeutycznym.

Streszczenie

"Celem niniejszego artykułu jest pogłębienie rozumienia dwóch podstawowych lęków odgrywających ważną rolę w pierwotnych stanach umysłu, a w szczególności w zaburzeniach ze spektrum autyzmu. Autorka opisuje lęk przed spadaniem i lęk przed rozpłynięciem się. Lęki te zostaną zilustrowane dwoma snami autorki, dwoma opisami przypadków, kilkoma opisami dzieł sztuki i opowiadaniem Becketta "Wydalany" (z tomu "Teksty po nic", Wydawnictwo Świat Literacki, 1995). Charakterystyczna dla tych lęków skomplikowana sieć relacji z obiektem jest przedstawiona i omówiona w kontekście rozwoju teorii psychoanalitycznych.

Miejsce odbioru transmisji wykładu: ul. FILMOWA 1A/7; 85-836 BYDGOSZCZ; GODZ.20.15

Ze względów organizacyjnych prosimy osoby zainteresowane o wcześniejszy kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Transmisja wykładu Pani Danuty Komuda-Augustyn - 15.02.2019r.

Kujawsko-Pomorskie Koło Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej serdecznie zaprasza na transmisję wykładu otwartego Doroty Komudy-Augustyn: „Inwersja aparatu psychicznego, czyli szwami do góry”

Wykład odbędzie się w Warszawie, w siedzibie PTPP, przy ul. Złotej 9/8. Transmisja tego wydarzenie będzie udostępniona w Bydgoszczy, w Szkole Medicus przy ul. Kordeckiego 20 (budynek C – sala nr 16).